354,370 Ft
Piaci kapitalizáció
130 212 399 769 Ft
Mennyiség (24ó)
2 152 256 384 Ft
6 073 472 BUSD
Forgó kínálat
367 662 862 BUSD
0%
Árváltozás (1ó)
0.44%
Árváltozás (24ó)
0.32%
Árváltozás (1hét)
-1.58%
Választva 336 alkalommal választva
  • 600+ elérhető kriptovaluta
  • Rendkívül alacsony díjak
  • Binance Kártya igényelhető
  • Kriptovaluták átváltása
Választva 314 alkalommal választva
  • 150+ elérhető kriptovaluta
  • Coinbase pénztárca
  • Ajándék kriptovaluták
  • Egyszerű kezelőfelület
Szerinted hogyan fog teljesíteni ma a(z) Binance-Peg BUSD?
Szavazz ahhoz, hogy megtekintsd az eredményeket
Jól
Rosszul
Elkötelezettek vagyunk az átláthatóság mellett
A Financera-nál elkötelezettek vagyunk amellett, hogy segítsünk önnek a pénzügyeiben. Minden tartalmunk a Szerkesztési Irányelveinket követi. Nyitottan bemutatjuk, hogy hogyan értékeljük a termékeket és szolgáltatásokat az Értékelési Folyamatunk során, valamint azt is, hogy miből származik a bevételünk a Hirdetői Felhívásunkban.

Binance-Peg BUSD vásárlás

A Financera-n megnézheted, hogy hol tudsz Binance-Peg BUSD valutát vásárolni, és megmutatjuk számodra a legjobb brókereket a(z) Binance-Peg BUSD vásárlásra. A(z) Binance-Peg BUSD Profit Kalkulátor-t arra is használhatod, hogy kiszámold és nyomon kövesd a befektetésed teljesítményét.


Hol vásárolhatsz Binance USD-t?

A Binance USD a Binance platform saját kriptovalutája, azonban ennek ellenére más brókereken keresztül is meg lehet vásárolni.

  • Ez főleg annak köszönhető, hogy a Binance USD az egyik legnagyobb kriptovaluta a világon, ezért nagy rá a kereslet, és emiatt elég sok platformon elérhető.

A következőkben összehasonlítjuk a Binance-et a Coinbase-el, hogy legyen esélyed egy olyan brókert választani, ami jobban megfelel a te igényeidnek:

BinanceCoinbase
Elérhető kriptovaluták600+150+
Regisztrált felhasználók120+ millió100+ millió
Minimum befizetés$10$25
Demo számlanincsnincs
ElőnyA Binance a legnépszerűbb kripto bróker a piacon, éppen ezért a felhasználók is megbíznak a cégben.A Coinbase az egyik legbarátságosabb és legkönnyebben kezelhető bróker platform a piacon.
HátrányA legtöbb kezdő befektető azt véli, hogy a Binance nem rendelkezik eléggé felhasználóbarát felülettel, ezért nem annyira intuitív, mint például a Coinbase.A Coinbase magas díjakkal rendelkezik a Binance-hez képest, főleg bankkártyás vásárlás esetén.
BemutatóBinanceCoinbase

Binance

A Binance a világ legnagyobb kriptovaluta kereskedelmi platformja.

Hogyha a kereskedett kriptovaluta mennyiséget vesszük figyelembe, akkor jelenleg egyik bróker sem ér a Binance nyomába.

A Binance 2017-ben alapult és hamar népszerű brókerré vált. A legtöbben azért választják ezt a platformot, mert rengeteg kriptovaluta elérhető rajta, a többi brókerhez képest pedig a Binance alacsony, kedvező díjakkal működik.

A cég eredetileg Kínában alapult, viszont rövid időn belül offshore helyszínekre költöztették a központjukat.

Binance előnyei


  • A legnépszerűbb kripto bróker a piacon
  • Rendkívül alacsony kereskedelmi díjakkal működik
  • Nagy kriptovaluta választék
  • Az oldalnak van magyar verziója

    Binance hátrányai

  • Kevésbé felhasználóbarát alkalmazás

  • Kizárólag kriptovaluta bróker

  • Nem lehet demo számlát nyitni

Coinbase

A Coinbase szintén egy népszerű kriptovaluta platform, melyet leginkább kezdő befektetők használnak.

Az egyszerűsége miatt bárki el tud rajta igazodni és könnyen megvásárolhatja az első kriptovalutáját, akár bankkártyás fizetéssel is.

Az amerikai cég 2012-ben alapult és eleinte Bitcoin tranzakciókra összpontosított.

Nem sokkal később a Coinbase Wallet is létrejött, ami a Coinbase-nek a saját kripto pénztárcája. A telefonos alkalmazás segítségével bárki biztonságosan tárolhatja a kriptovalutáit, illetve tranzakciókat is lebonyolíthat az applikáción belül.

Az oldalon több, mint 150 kriptovaluta közül választhatsz, tehát a legtöbb népszerű kriptovalutát megvásárolhatod a platformon.

    Coinbase hátrányai

  • Komplex díjstruktúra

  • Magas költségek egyes tranzakcióknál

Vásárolj Binance USD-t 5 lépésben

Bármelyik brókert választod, a bemutatott lépések hasonlóak lesznek. Ahogy már említettük, mi a fenti két kiemelt brókert ajánljuk, mivel ezeknél könnyű regisztrálni, vállalható díjakkal rendelkeznek és a kezdők számára is barátságos a kezelőfelületük. A következő lépések tehát mindkét fenti platformra általánosan érvényesek:

Lépések

1. Regisztrálj az általad választott brókernél
2. Erősítsd meg a felhasználódat
3. Töltsd fel az egyenleged
4. Vásárold meg a valutát
5. Tárold a kriptovalutát a megfelelő helyen
1. lépés

Regisztrálj az általad választott brókernél

Válaszd ki az oldal tetején a számodra szimpatikus brókert és klikkelj a “Binance USD vásárlás” gombra. Ezután átirányítunk téged a platformra, ahol pillanatokon belül meg is kezdheted a regisztrációt.
2. lépés

Erősítsd meg a felhasználódat

A felhasználód megerősítéséhez igazolnod kell a személyazonosságodat egy megfelelő dokumentum segítségével. Ezt a lépést nem lehet kihagyni, ugyanis mindegyik brókernél el kell végezni.
3. lépés

Töltsd fel az egyenleged

Az egyenlegfeltöltés szinte mindegyik brókernél bankkártyás fizetéssel vagy utalással történik. A Coinbase-n akár 2 kattintással, bankkártya segítségével is tudsz kriptovalutát vásárolni.
4. lépés

Vásárold meg a valutát

Írd be a platform keresőjébe a Binance USD vagy BUSD kulcsszót, majd klikkelj a befektetésre. A vásárlás gombra kattintva írd be a vásárolni kívánt mennyiséget: ezt darabszámban és összegben is meg tudod adni.
5. lépés

Tárold a kriptovalutát a megfelelő helyen

Ha később el szeretnéd adni a megvásárolt BUSD-t, akkor azt ajánljuk, hogy tartsd a brókernél. Amennyiben viszont nem eladni, hanem például utalásokra szeretnéd a kriptot használni, akkor érdemes lesz kiutalni a saját pénztárcádra a fenti brókerek erre is lehetőséget adnak.

Érdemes most BUSD-t vásárolni?

A BUSD egy jó módja annak, hogy csökkentsd a kockázatot a volatilis eszközökkel szemben.

A stablecoin-ok nagyon jól jönnek extrém volatilitás vagy nagyfokú bizonytalanság idején. A Binance USD akkor is jó választás, ha amerikai dollárt szeretnél virtuálisan megtakarítani.

Mivel a Binance USD mindig a dollár értékéhez igazodik, ezért a valuta árfolyamával kapcsolatban a jövőben sem érhetnek kellemetlen meglepetések.

Bármikor érdemes Binance USD-t vásárolni, amikor csak szükséged van rá, mivel az árfolyama nem változik.

Milyen jövő áll a BUSD előtt?

A BUSD népszerűsége és használata az évek során nőtt, és várhatóan ez a tendencia tovább fog folytatódni.

A növekedő elfogadási aránynak hála a BUSD továbbra is jelentős szerepet fog játszani a decentralizált pénzügyekben, megkönnyítve a pénzküldést és pénzfogadást világszerte.

A Binance bővülő ökoszisztémája és a Binance USD egyre nagyobb elfogadottsága azt is jelenti, hogy a stablecoin-okhoz kapcsolódó szolgáltatások, például a stakelés is egyre népszerűbbé fog válni.

Hogyan kereshetek pénzt BUSD-vel?

A tulajdonodban levő BUSD-vel két fő módon tudsz pénzt keresni: megtakarítással és defi stakeléssel.

Megtakarítások

A Binance két lehetőséget kínál a megtakarításra – rugalmas és zárolt opciók közül lehet választani.

Rugalmas megtakarítás

A rugalmas megtakarítással a számládon lévő valutamennyiséget átutalhatod egy rugalmas megtakarítási számlára, amire napi rendszerességgel felszámolt kamatot fogsz kapni.

Innen bármikor kiveheted a pénzed, ha szükséged van rá: a kiutalással csak az aznapi kamatot fogod elveszíteni.

Zárolt megtakarítás

A zárolt megtakarítások hasonlóan működnek, mint a rugalmas megtakarítások, azzal a különbséggel, hogy a Binance USD menyiséget egy bizonyos időre kötelezően le kell zárolnod.

A kapott kamatláb attól függ, hogy milyen időtartamra zárolod az érméket.

Minél hosszabb a zárolási időszak, annál magasabb kamatban fogsz részesülni.

DeFi stakelés

A DeFi (decentralizált pénzügyek) stakelés szintén egy jó módszer a BUSD kamatoztatására.

Ezzel egy általad kiválasztott DeFi bányászprojektbe tudod befektetni a pénzedet: mivel ez kockázatosabb, mint a hagyományos stakelés, ezért nagyobb kamatot is fizet.

Fontos tudni

A Binance felhívja a figyelmet arra, hogy nem vállal felelősséget a projektből származó hibákból kialakult veszteségekért, ugyanis az ilyen projektek esetén fennáll a veszélye annak, hogy elveszítsd a stakelt összeget. Erre természetesen nagyon kicsi az esély, így nem érdemes aggódnod a befektetés során.

Milyen díjakat fizetek, amikor BUSD-t vásárolok?

A vásárláskor felmerülő díjak teljes mértékben a brókertől függnek. Valamekkora díjat biztos fogsz fizetni, viszont korántsem mindegy, hogy mennyit:

  • A bemutatott brókerek közül a Coinbase-n a legegyszerűbb a vásárlás, viszont ez a platform drágább.
  • A Binance rendelkezik a kedvezőbb díjakkal, azonban az alkalmazás kezelése bonyolultabb a Coinbase-nél.

Vásárlás előtt figyelmesen olvasd el a díjak mértékét. Ebben segíthetnek a cégbemutató oldalaink is, amelyeket az alábbiakban linkeltünk be:

  • Ha 0.5%-os díj alatt tudsz kriptovalutát vásárolni, akkor ez elég jó jutaléknak mondható. Bármi, ami 1%-nál nagyobb, az magas díjnak számít.
  • A legtöbb brókernél változnak a díjak aszerint, hogy milyen valutát vásárolsz. Ezért érdemes többet is kipróbálni: lehet, hogy a Bitcoin vásárlás egyiknél kedvezőbb, a Binance USD viszont egy másik brókernél lesz az olcsóbb.

Ha a megvásárolt BUSD tokeneket ki szeretnéd utalni a tárcádba, akkor az ezzel kapcsolatos díjaknak is utána kell olvasnod.

Hol tároljam a Binance USD-t vásárlás után?

A BUSD és más kriptovaluták tárolásához szükséged van egy kriptotárcára. Bár a legtöbb kriptotőzsde megoldja az érmék fiókon való tárolását, nem jó ötlet a pénzedet a tőzsdén hagyni, csak akkor, ha azzal később tovább szeretnél kereskedni.

Ennek az okai a következők:

  • Zárolhatják a felhasználódat akkor, ha egy olyan országból lépsz be a platformra, ahol be vannak tiltva a kriptovaluták.
  • A hackelés veszélye a brókernél és a felhasználódnál is fennáll.
  • Ellophatják a telefonod vagy a laptopod, amelyen keresztül be tudnak lépni a fiókodba.
  • A bróker csődbe mehet.

A decentralizált tárcák használata segíthet abban, hogy biztonságban tárold az érméidet. Az olyan hardveres tárcák, mint a Trezor és a Ledger Nano X a legbiztonságosabb módját kínálják a kriptoeszközök tárolásának.

Gyakran Ismételt Kérdések

A Binance Coin és a Binance USD ugyanaz?

Nem, a Binance Coin (BNB) nem azonos a Binance USD-vel (BUSD). A BNB a Binance Smart Chain atív tokenje, míg a Binance USD egy USD-t követő stablecoin, amelyet a Binance a Paxos céggel partnerségben bocsátott ki.

Biztonságos a Binance USD?

A BUSD amerikai dollárral van fedezve, ezért biztonságos. Minden egyes forgalomban lévő BUSD mögött egy dollár áll.

Miért érdemes Binance USD-t vásárolni?

Stabilcoinként a BUSD lehetővé teszi a kockázatmentesítést, emellett jó módja a pénzküldésnek is. A Binance USD érméid stakelésével, megtakarításával pénzt tudsz keresni.

Milyen díjakat kell fizetnem BUSD vásárláskor?

A Binance bróker vonzó díjakkal rendelkezik: a platform a legtöbb kereskedési tevékenységért mindössze 0,1% körüli költséget számol fel.

Ki alapította a Binance USD-t?

A BUSD a Binance kripto tőzsde és a Paxos platform partnerségének a terméke.

Hány BUSD érme van forgalomban?

Jelenleg 15.3 milliárd érme van forgalomban (2023. január).

Vásárolj Binance USD-t most!

Válaszd ki az oldal tetején a szimpatikus brókert és klikkelj a kék vásárlás gombra. Ezzel átirányítunk a bróker oldalára, ahol regisztráció után megvásárolhatod az általad kiválasztott kriptovalutát!

Az oldal tetejére

Hasznos volt ez a cikk?

Legyél te az első, aki visszajelzést ad

Szerző Gere Attila

Attila a kezdetektől fogva a Financer.com Magyarország pénzügyi szakértője, aki több, mint 5 éves pénzügyi és befektetői tapasztalattal maga mögött többtucatnyi nagysikerű cikket szerkesztett a Financer.com oldalára. Aktív kisbefektetőként szakértelmet nyert a befektetések témájában, így a tőzsdepiacról, illetve a kriptovalutákról is gyakran megosztja a tudását.

Megosztás
A Financera használatával jelentős változást teszel.  Bővebben