Költségvetés kalkulátor

Számítsd ki a költségvetésed az ingyenes költségvetés kalkulátorunkkal!
1
Bevétel
2
Kiadások
3
Vagyon
4
Terhek
5
Eredmények

Havi bevétel

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Teljes bevétel0 Ft

Havi kiadás

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Teljes kiadás0 Ft

Vagyon

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Összes vagyon0 Ft

Terhek

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Ft

Összes teher0 Ft

A havi költségvetésed

A megadott adatok alapján számolt eredmények

Bevétel
0 Ft
Kiadások
0 Ft
Vagyon
0 Ft
Terhek
0 Ft
0%
Megtakarítási hányad
The saving ratio is the percentage of your monthly income that you save rather than spend on consumption. The ideal saving ratio is 15%% or more, which means you are saving at least 15%% of your income.
0%
Likviditási hányad
A likviditási hányad megméri azt az időt, amire a megtakarításaid fedezni tudják a kiadásaidat, ha a jövő hónaptól kiesik a jövedelmed. Az ideális likviditási hányad 6 vagy ennél több, ami azt jelenti, hogy jó esetben a megtakarításaid legalább 6 hónapig helyettesíteni tudják a jövedelmed.
0%
Adóssághányad
The debt to income ratio measures your mortgage payments and all other debts as a percentage of your net income. Below 35%% is acceptable for a conventional mortgage in the US. Above 45%% is significantly problematic in most cases.
0%
Életbiztosítás fedezeti aránya
Az életbiztosítás fedezeti aránya egy mérték, ami megmutatja, hogy a jövedelmednek mekkora többszöröse kerül kifizetésre a halálodkor. Ha ez legalább 10 vagy ennél nagyobb, akkor jó úton haladsz.
0%
Lakáshitel és érték aránya
The mortgage loan to Property Value Ratio (LTV) is the percentage of your mortgage loan of the appraised value of your home. The ideal LTV is less than 80%%, which means your mortgage loan is 80%% of the appraised value of your home.
0%
Tőkeáttételi mutató
A tőkeáttételi mutató az összes eszközödnek és vagyonodnak a hányadosa. A mutató ideális mértéke 1.1, vagy egy ennél kisebb érték.
Szerző  Gere Attila
Frissítve: 2024. 06. 28.

Hogyan használd a kalkulátort?

Hogyan használd a kalkulátort?
1
Töltsd fel a mezőket

A kalkulátorban négy különböző oldal van tele mezőkkel, amelyekbe összegeket lehet beírni. A bevételeidet, kiadásaidat részletesen meg tudod adni a költségvetés tervezőben, mivel az volt a célunk, hogy minden kategóriára kitérjünk. Ha valamelyik mező nem vonatkozik rád, akkor nyugodtan üresen hagyhatod!

2
Elemezd a mutatókat

A költségvetés tervezés legutolsó, ötödik oldalán megtekintheted az eredményeidet. Az “i” ikonra navigálva el tudod olvasni, hogy melyik mutató mit jelképez és milyen ideális értékkel rendelkezik.

Költségvetés tervezés egyszerűen

A költségvetés kalkulátorunk remek lehetőséget ad arra, hogy hónapról hónapra nyomon kövesd a fejlődésed és a költségvetésed javulását. 

Térj vissza időnként erre az oldalra és írd be az új adataidat: tudd meg, hogy milyen irányba fejlődsz pénzügyi szempontból!

A Financer.com költségvetés kalkulátorát mindenkinek érdemes kipróbálni, mivel olyan információkat közöl a felhasználóval, amelyekből egyértelműen kiderülnek a legnagyobb problémák a költségvetésedben.

Ezért válaszd a mi kalkulátorunkat

  • Nem szükséges regisztrálni
  • A pontos eredmény érdekében részletesen megadhatod a bevételeket és költségeket
  • Az eredményből egyértelműen kiderül, hogy melyik mutatóid rosszak
  • Még jó mutatók esetén is meg fogod tudni, hogy melyik szokásaidon tudsz javítani

Költségvetés megtervezése

Ha a kalkulátorunkat használod, akkor valószínűleg már rendelkezel egy alapvetően megtervezett költségvetéssel, ami megmutatja a bevételeid és kiadásaid összegét.

Ha viszont még soha nem készítettél költségvetést, akkor a következő lehetőségeket ajánljuk számodra:

  • Excel táblázat alapú költségvetés
  • Papíron számolt költségvetés
  • Költségvetés készítő alkalmazás

Készítettünk egy cikket, amiben részletesen utánaolvashatsz, hogy miként érdemes a saját költségvetésedet elkészíteni.

Segíteni fog egy költségvetés tervező app

A havi adatok összesítésére egy telefonos app lesz talán a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás.

Hogy miért?

A lakbér pontos megadása biztos nem okoz gondot, azonban azt már nehezebben tudod megjegyezni, hogy egy adott hónapban élelmiszerre pontosan mennyi pénzt költöttél.

Legjobb költségvetés appok

Készítettünk egy toplistát a Magyarországon elérhető legjobb költségvetés alkalmazásokról, amelyek között remek applikációkat találsz a kiadásaid nyomon követésére. Ezek az alkalmazások ingyenesek és mind elérhetőek telefonon, ezért a letöltésük csupán pár percbe telik!

Költségvetés appok megtekintése

Javíts a költségvetéseden akár egy hónapon belül!

Nem számít, hogy jól vagy rosszul állsz anyagilag, a költségvetéseden mindig tudsz javítani.

Leírtunk pár tippet, amelyek betartásával már egy hónapon belül látni fogod a különbségeket, nemcsak a kalkulátorunkban, hanem a pénztárcádban is:

4 lépés a változáshoz

  • Válassz egy megfelelő alkalmazást. A költségvetésed elkészítéséhez azt a megoldást kell választanod, ami a leginkább talál a szokásaidhoz és személyiségedhez.
  • Őrizd meg a számláidat. Az elköltött pénzt így könnyebb lesz bevezetni a költségvetésedbe.
  • Csökkents a legnagyobb kiadásaidon. Első lépésben azokon a kiadásokon érdemes csökkenteni, amelyek a legtöbb pénzt viszik el minden hónapban.
  • Befektetés és megtakarítás. A legnagyobb prioritásod az kell legyen, hogy minden hónapban félre tudd tenni a bevételeid egy részét.

Összefoglaló

Reméljük, hogy a Financer.com költségvetés kalkulátora fontos szerepet kap majd a pénzügyi fejlődésedben. Mindenkit arra bíztatunk, hogy időnként nézzen vissza az oldalra és kövesse nyomon, hogy a költségvetése a hónapok elteltével milyen irányba fejlődik. Ha zöldek a mutatóid, akkor nagyon jó úton haladsz!

Kalkulálok!

Szerző Gere Attila

Attila a kezdetektől fogva a Financer.com Magyarország pénzügyi szakértője, aki több, mint 5 éves pénzügyi és befektetői tapasztalattal maga mögött többtucatnyi nagysikerű cikket szerkesztett a Financer.com oldalára. Aktív kisbefektetőként szakértelmet nyert a befektetések témájában, így a tőzsdepiacról, illetve a kriptovalutákról is gyakran megosztja a tudását.

Megosztás

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a költségvetés?

A költségvetés egy olyan statisztika, amely megmutatja a bevételeid és kiadásaid összességét. Egy költségvetésből kiderül, hogy:

  • mire költöd el a legtöbb pénzt
  • melyik kiadásokon tudnál csökkenteni
  • mennyi pénzed marad pluszba
Mi számít bevételnek?

Bevételnek számít minden olyan jövedelemforrás, amit rendszeresen kapsz. Ide tartoznak például:

  • munkabér
  • vállalkozói jövedelem
  • nyugdíj
  • bérbeadásból származó bevétel
Mi számít kiadásnak?

Kiadásnak számít minden egyes költekezés, attól függetlenül, hogy mekkora összegről van szó. Amikor a kiadásaidat számolod össze, akkor érdemes mindig felfele kerekíteni.

Hogyan javíthatok a költségvetésemen?

A költségvetéseden a bevételeid növelésével és a kiadásaid csökkentésével is tudsz javítani. Ha adóssággal rendelkezel, akkor arra kell törekedned, hogy ezt minél hamarabb, akár előtörlesztéssel visszafizesd.

A 25 legolcsóbb új autó

Akik új autót szeretnének vásárolni és minél kevesebb pénzt akarnak költeni, azok jó helyen járnak: ezen a listán megtalálható a 25 legolcsóbb új autó, amelyet

További bejegyzések megtekintése

Banki átutalás ideje és menete

Egyre gyakrabban választják az emberek az online banki utalást fizetési módszerként. Régen napokig vagy akár hetekig kellett várni a pénz megérkezésére, viszont 2020 március 1-jén ...

További útmutatók

Bruttó nettó jelentése

A bruttó és nettó kifejezéseket leginkább akkor hallod, amikor a jövedelmedről esik szó. Ha például a nettó jövedelmet kell megadnod valamilyen szerződésnél, hajlamos lehetsz azt összetéveszteni ...

További wikik
A Financera használatával jelentős változást teszel.  Bővebben