Élő kriptovaluta árfolyamok a Financer.com-on
Üdvözlünk a Financer.com kripto árfolyam oldalán.
A Financer.com kriptovaluta szekciója minden nap a legfrissebb kriptovaluta adatokkal vár téged:
Érdekel, hogy mi az aktuális kripto árfolyam?
Szeretnéd tudni, hogy mennyi Bitcoinnal kereskednek naponta?
Megnéznéd, hogy melyik kriptovaluta ára esett a legtöbbet?
Nálunk mindenre választ kapsz, ami a kriptovaluta piacot illeti. A Financer.com Kriptovaluta oldalán összehasonlíthatod a legnépszerűbb kriptovalutákat és kiszámolhatod a befektetéseid eredményeit.
Kriptovalutát vásárolnál? Arra is van lehetőség: a fenti listában válaszd ki a valutát és klikkelj a vásárlás gombra.
A Financer.com kriptovaluta szekciója a következőket biztosítja:
Mit mutat a kriptovaluta árfolyam grafikon?
Miután megnyitottad a fenti listából valamelyik kriptovaluta oldalát, egy hasonló felület fog megjelenni:
- Ezen az oldalon megtekinthető a kriptovaluta napi árfolyam, de a grafikon feletti menüben más időintervallumokat is ki lehet választani: a MAX gombbal például a teljes árfolyamra tudsz átváltani.
- A zöld vonal a pozitív, a piros vonal a negatív trendet mutatja.
- A crypto árfolyam 5 percenként frissül az oldalunkon, így biztos lehetsz benne, hogy mindig az élő árfolyamot mutatjuk neked.
- Az oldal legtetején a legfontosabb adatok olvashatóak el a kriptovalutáról, mint például a piaci kapitalizáció, vagy az egy nap alatt kereskedett mennyiség értéke.
Tekintsd meg te is a Bitcoin, a legnagyobb kriptovaluta árfolyam grafikonját:
Kripto szótár
A következő kripto fogalmakkal gyakran fogsz találkozni az ismerkedésed során, ezért érdemes tisztában lenni a jelentésükkel.
Bull Market |
Növekvő trend, az ár huzamosabb ideig emelkedik |
Bear Market |
Csökkenő trend, az ár huzamosabb ideig csökken |
Piaci kapitalizáció |
A piacon levő mennyiség megszorozva a kriptovaluta értékével |
HODL |
Hosszú távra való befektetés (a hold angol szó ismertté vált, elírt változata) |
Likviditás |
Egy adott kriptovaluta pénzzé tehetőségét jelenti (milyen gyorsan tudod eladni) |
Volatilitás |
A befektetési termék árának a változékonyságát mutatja meg |
Long pozíció |
Arra fektetsz be, hogy a kriptovaluta ára növekedni fog |
Short pozíció |
Arra fektetsz be, hogy a kriptovaluta ára csökkenni fog |
A kriptovaluta története
A kriptovaluták ötlete még a 90-es évek végén született meg, 1995-ben pedig megjelent a Digicash, ami a mai kriptovaluták ősatyjaként tartható számon.
Ez a titkosított digitális pénz lehetővé tette azt, hogy az emberek az internet segítségével küldjenek egymásnak titkosított pénzt.
Az első decentralizált kriptovaluta, a Bitcoin 2009-ben jött létre. A nyílt forráskódú szoftver hamar felkeltette az emberek érdeklődését, ennek ellenére kevés ember volt, aki ténylegesen is használta a Bitcoint.
Amikor a kriptovaluta megütötte a $100-os árat, majd tovább növekedett az értéke, egyre nagyobb figyelmet kapott az emberektől. Sokan a Bitcoint digitális aranyként kezdték emlegetni.
A piac növekedésével egyre több kriptovaluta jelent meg, amelyik próbált a Bitcoinnál jobb lenni. A 2018-as kripto robbanás után nagyon felhígult a piac és rendkívül sok haszontalan, olykor viccre alapozott kriptovaluta látott napvilágot: ezeket szokták shitcoin-nak csúfolni.
Kriptovaluták előnyei
- Biztonság. Hamisíthatatlan, gyors tranzakciók a világ bármelyik pontjáról.
- Infláció ellenes. A kriptovaluták korlátozott mennyiséggel rendelkeznek.
- Decentralizáció. A kriptovaluták decentralizált eszközök, tehát nem állnak egy központi intézmény szabályozása alatt.
- Elterjedtség. Kriptovalutákat rendkívül könnyen vásárolhatsz, akár online, akár fizikai ATM-eken keresztül.
Kriptovaluták hátrányai
- Extrém volatilitás. A kriptovaluták ára rendkívül változékony, ezért a kripto kereskedés meglehetősen kockázatos.
- Nem egyértelmű a működésük. A legtöbb ember nehezen érti meg, hogy hogyan működnek a kriptovaluták és mi áll a hátuk mögött.
- Kibertámadások. A kriptovaluták nincsenek védve a kibertámadások alól, ezért évről évre történnek kriptovaluta platformokat érintő hackertámadások.
Bitcoin (BTC)
A Bitcoin a legelső és legnépszerűbb kriptovaluta a világon: a kripto piacot több, mint 40%-os dominanciával uralja. Ennek köszönhető, hogy számos altcoin árfolyam sokszor a Bitcoin árváltozását követi.
A Bitcoin mögött rejlő technológia ma már elavultnak tekinthető, ennek ellenére a BTC valószínűleg a jövőben is a legnagyobb kriptovaluta marad. Ez a kriptovaluta rendelkezik a legtöbb elfogadóhellyel, legszínesebb felhasználással és a legnagyobb követőtáborral.
Ethereum (ETH)
Az Ethereum a Bitcoin után a második legnagyobb kriptovaluta. Ő is saját blokklánccal rendelkezik, amire ma már több ezer kriptovaluta épül.
Az Ethereum a Bitcoinnál egy sokkal fejlettebb blockchaint tesz elérhetővé, amelyen úgynevezett okos szerződések (smart contract-ok) hozhatóak létre. Ez azt is lehetővé teszi, hogy az Ethereum blokkláncra különféle alkalmazásokat írjanak.
2016-ban $11-ért tudtál megvásárolni egy Ethereumot, 2021-ben pedig a kriptovalutát $4.000 felett kereskedték.
Tether (USDT)
A Tether egy érdekesebb kriptovaluta, hiszen az ára az amerikai dollárhoz igazodik, ezért a Tether ára mindig $1. A Tether célja az, hogy az USD deviza digitális használatát tegye lehetővé.
A Tether több blokkláncon is elérhető, ezért nagyon gyors tranzakciókat biztosít. A kriptovaluta értéke stabil és állandó, ezzel lehetővé teszi azt, hogy a vagyonodat kockázat nélkül kriptovalutában takarítsd meg.
Több ilyen kriptovaluta is létezik, a Binance USD és az USD Coin szintén elterjedt alternatívák.
BNB (BNB)
A BNB a Binance befektetési platform saját kriptovalutája. A valutával eleinte a Binance platformon tudtál kereskedni és díjakat fizetni, azonban ma már számos új dologra felhasználható.
A Bitcoinhoz hasonlóan sok helyen tudsz BNB-vel fizetni, hiszen beletartozik a top 10 legnagyobb kriptovalutába.
2017-ben egy BNB $0.10-be került, 2021-ben pedig elérte a $650-os árat.
XRP (XRP)
Az XRP kriptovaluta a Ripple valutája. A Ripple egy digitális fizetési szolgáltatás, az XRP-t pedig arra tudod felhasználni, hogy a különböző típusú valutákat könnyebben át tudd váltani. Ez fiat valutákra és kriptovalutákra is érvényes.
A 2017-ben $0.006-ba kerülő XRP 2021-re $1.50 fölé emelkedett.
Cardano (ADA)
A Cardano szintén a legnagyobb kriptovaluták közé tartozik. A 2017-ben megjelent kriptovaluta a megszokottnál eltérő validálási módszert használ, ezért rendkívül gyors és alacsony költségű tranzakciókat biztosít.
Az Ethereumhoz hasonlóan a Cardano is támogatja az intelligens szerződéseket és a decentralizált alkalmazásokat.
A 2017-es megjelenésekor egy ADA $0.02-ba került, 2021-ben pedig $3-os rekordot döntött.
Solana (SOL)
A Solana 2020-ban jelent meg, ezért egy viszonylag friss kriptovalutáról beszélünk.
A decentralizált alkalmazások és az egyedi, hibrid igazolási mechanizmusának köszönhetően a Solana hamar elterjedtté vált.
A kriptovaluta induló ára $0.77 volt, 1 év alatt pedig elérte a $250-os értéket.
Dogecoin (DOGE)
A Dogecoin érdekes története lavinát indított a kripto piacon. Az eleinte viccnek induló (lásd: Doge meme) kriptovaluta hamar hűséges közösségre talált és rendkívül kereskedett kriptovalutává vált.
2021-ben a Dogecoin Elon Musk tweetjei és egyéb internetes posztok miatt rendkívül felkapott kriptovaluta lett, az árnövekedése miatt egy ideig a top 5 kriptovaluta közé lehetett sorolni.
A Dogecoin sikere renbdkívül sok meme coint indított, amelyek közül párat szintén felkaptak.
A Dogecoin ára 2020-ban $0.002 volt, 2021-ben pedig elérte a $0.68-os árat.
Ha 10 évvel ezelőtt fektettél volna Bitcoinba...
Mennyi pénzed lehetne, ha 10 évvel ezelőtt 1.000.000 Ft-ot Bitcoinba fektettél volna? A Bitcoin 2013-ban $100-ba került, így 1.000.000 Ft-ból 28.5 BTC érmét tudtál volna vásárolni.
A többi kiderül a jobb oldali táblázatból:
Év |
Bitcoin ára |
Befektetés értéke |
2013 |
35.000 Ft ($100) |
1.000.000 Ft |
2021 |
23.900.000 Ft ($69.000) |
682.857.144 Ft |
2023 |
9.300.000 Ft ($27.000) |
265.714.286 Ft |
Ha az érméidet a Bitcoin legmagasabb áránál adtad volna el, több, mint 680.000.000 Ft profitban lennél, de még a 2023-as bear marketi áron is jó sok profitod lehetne.
Kripto Hozam Kalkulátor
A Financer.com kalkulátorát használva a fent bemutatott példákhoz hasonló kalkulációkat tudsz végezni. Nézd meg, hogy mennyi pénzt nyerhettél volna, ha hamarabb fektetsz be egy bizonyos kriptovalutába!
A kriptovaluta befektetés három aranyszabálya
A fenti kripto árfolyam grafikonokon is látható, hogy a kriptovaluta befektetés rendkívül kockázatos, mivel ezek az eszközök volatilis árral rendelkeznek.
A hosszú távú befektetéssel kisebb kockázatot vállalsz. Az árfolyamokat követve látható, hogy a kriptovaluták nagy része hosszú távon jól teljesített.
Ne csak kriptovalutákba fektess be. Sőt, az a legjobb, ha a kriptovaluták a portfóliódnak csak egy kicsi részét teszik ki.
Hogyan fektess kriptovalutákba?
A Financer.com-on segítünk a megfelelő tőzsdét kiválasztani aszerint, hogy melyik kriptovalutát szeretnéd megvásárolni. Válaszd ki a fenti árfolyam listából a vásárolni kívánt kriptopénzt és nézd meg az elérhető brókereket a valuta saját oldalán.
Gyakran Ismételt Kérdések
Milyen adatok láthatóak a fenti listában?
Mitől függ a kriptovaluták árfolyama?
- kereslet és kínálat
- forgalomban levő érmék száma
- az adott kriptovalutával kapcsolatos hírek