TRON Árfolyam
A(z) TRON aktuális ára 57,0500 Ft, a 24 órában kereskedett mennyiség pedig 142 264 404 583 Ft.
A(z) TRX HUF-ban kifejezett árát valós időben frissítjük. A(z) TRON ára 1.07%-ot változott az utóbbi 24 órában.
Jelenleg a(z) TRON piaci kapitalizáció alapján a #10. legnagyobb kriptovaluta. Az aktuális piaci kapitalizációja 4 943 396 485 335,00 Ft. 86 577 032 111 TRX érme van forgó kínálatban, a maximum kínálat viszont nem elérhető.
Látogasd meg a TRON vásárlás oldalt vagy használd a(z) TRON Profit Kalkulátor-t ahhoz, hogy nyomon kövesd a befektetésed teljesítményét.
Mi az a Tron?
A Tron egy blokklánc-alapú hálózat, amelyik megkönnyíti a blokklánc-technológia használatát a mindennapi életben azáltal, hogy összekapcsolja a tartalomkészítőket, illetve a tartalomterjesztőket a közönségükkel.
- A hálózatot 2014-ben fejlesztette ki Justin Sun, és 2017-ben indította el hivatalosan a TRON Alapítvány, amelynek Sun a vezérigazgatója.
- A cég ezután 2018-ban felvásárolta a BitTorrentet, hogy bebizonyítsa, hogy a Tron hálózat és kriptovaluta valós felhasználással rendelkezik.
- Az alapítványt ezután feloszlatták, a kriptopénz kezelését pedig egy DAO (decentralizált, közösség által létrehozott szervezet) vette át.
Az említett hálózat ökoszisztémájának a kriptovalutája, érméje a Tronix (TRX) névre hallgat.
A Tron és a TRX kifejezéseket gyakran felváltva használják. Technikailag a Tron magát a hálózatot jelenti, a TRX (Tronix) pedig a hálózaton használt kriptovaluta.
Elnevezések
A TRON és a TRX kifejezések gyakran felcserélhetőek, sokszor hibásan is használják őket. Az Ethereum esetében szintén ez a probléma, hiszen az Ether kriptovalutára is a legtöbb esetben Ethereumként hivatkoznak.A Tron-t eredetileg az Ethereum hálózatán fejlesztették, de 2018-ban a projekt saját hálózatra és protokollra tért át.
Mi határozza meg a Tron árát?
A TRX árát a hálózat használata, illetve a kereslet és kínálat aránya befolyásolja. Minél több felhasználó használja a hálózatot, annál több tranzakció hajtódik végre, ez pedig hatással van a valuta értékére.
Az összes TRX mennyiségnek kb. 45%-a az alapító, a vállalatai és a Tron projekt tulajdonában van. A többi 55% a befektetők között oszlik meg, akik a hálózat felhasználóival együtt a legnagyobb befolyással rendelkeznek az árfolyamra.
A Bitcoin, azaz a legnagyobb kriptovaluta ára szintén hatással van az altcoinok, köztük a Tron árfolyamára is. A legtöbb esetben a Bitcoin reagál a leghamarabb a piacon történő változásokra, majd az altcoinok kisebb nagyobb mértékben követik a változást.
Tron árfolyam változása
A Tron érme a 2017-es kriptovaluta láz során robbant be a köztudatba, és sokan úgy tekintettek rá, mint a “következő Bitcoinra”.
A Tron (TRX) hivatalos induló ára az ICO (initial coin offering) során $0,001 volt, az eddigi legmagasabb árfolyama pedig elérte a $0,22-t, ami 11.800%-os árnövekedést jelent.
A 2021-es kriptoláz során szintén jól teljesített a valuta, de nem tudta megdönteni a korábbi rekordját: 2021 áprilisában a Tron $0.15-os áron volt kapható.
Az érme ára sokat csökkent azóta, ugyanis a recesszió a kripto piacra, illetve a részvénypiacra is kifejtette a hatását.
TRON/HUF Diagram
Tron előrejelzés
Ha a kriptopénzek piacán az elfogadottság továbbra is trendszerűen alakul, akkor a becslések szerint a TRON ára 2025-re elérheti a $0.25-os árat.
Az optimista elemzők úgy vélik, hogy a TRX ára 2040-re elérheti az $1-t, ehhez viszont szükség lesz a hálózat és a DApp-ok további bővítésére, fejlesztésére.
Fontos szempont a Tron projektre vonatkozó stabil valuta, az USDD fejlesztése is, ugyanis ez a projekt is nagy befolyással van a Tron sikerességére:
- Az USDD már többször elvesztette a dollárral való paritását, ami arra késztette a befektetőket, hogy tőkét injektáljanak.
- Bár az USDD nem a TRON fő valutája, az esetleges negatív teljesítménye hatással van az egész projekt jövőképére.
A piac nagyfokú volatilitása és a megfelelő szabályozás hiánya miatt a kriptovalutákba való befektetés magas kockázatú tevékenység. Soha ne fektess be több pénzt, mint amennyit elveszíthetsz.
Hogyan működik a TRON?
A TRON hálózat háromrétegű architektúrával működik:
- Core
- Storage
- Application
Minden réteg más-más környezetet jelent, és minden résztvevő más-más erőforrásokat igényelhet ezektől a rétegektől. Ez a felosztás lehetővé teszi, hogy a Tron hálózat tranzakciói gyorsan feldolgozhatók legyenek.
Míg a Bitcoin hálózata másodpercenként 6 – 7 tranzakciót képes feldolgozni, addig a Tron ugyanennyi idő alatt akár 2.000 tranzakciót le tud bonyolítani.
- Az érvényesítési konszenzus mechanizmusa 27 „szuper képviselővel” történik, akiket a közösség hatóránként választ meg. Ezek a képviselők 3 másodpercenként új blokkokat generálnak, amiért TRX jutalomban részesülnek.
- Minden blokk 16 TRX jutalmat generál a létrehozásában részt vevő validátorok számára.
A TRON DAO lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szavazzanak és felhatalmazzák a szuperképviselőket arra, hogy módosítsák a Tront alkotó 75 paraméter bármelyikét.
Ez teszi lehetővé azt, hogy a hálózat dinamikus, skálázható, fenntartható és demokratikus legyen.
A szuperképviselőkről
Egy paraméter módosításának jóváhagyásához 18 szuperképviselő szavazata szükséges, és három nap áll rendelkezésre a jóváhagyáshoz. A hálózaton bármelyik felhasználó, aki hajlandó 9999 TRX-et fizetni, részt vehet a választásokon, hogy a 27 szuperképviselő egyike lehessen.Mire használják a Tront?
A TRON hálózat célja az, hogy összekapcsolja a tartalomkészítőket a közönségükkel, versenybe szállva más blokklánc-hálózatokkal és olyan nagyvállalatokkal, mint a Google, Microsoft, Facebook vagy Amazon.
A TRON fehér könyve hat pontot vázol fel, amelyek meghatározzák a hálózat hasznosságát:
A Tron hálózat 6 szakasza
- Exodus: egyszerű és elosztott fájlmegosztás.
- Odyssey: új alkotók keresése, akik a platform kezdete óta jelen vannak.
- Great Voyage: hatékonyabb és privát okosszerződések.
- Apollo Star: a tartalomkészítők saját tokenjeiket sugározhatják majd a TRON-hálózaton.
- Trek: támogatás a játékiparban.
- Eternity: maximális hozam a befektetőknek és a valuta stabilitása, tekintettel annak várható felhasználására a játékvilágban.
A TRON DApp-ok (decentralizált alkalmazások) letölthetők különféle online áruházakból, ez pedig óriási elérhetést ad a platformnak.
Íme néhány példa Tron hálózaton kifejlesztett sikeres projektekre:
- SunSwap (kriptovaluta váltó)
- JustLend (DeFi hitelezési projekt)
- Blockchain Cuties (játék)
- Luminous (szerencsejáték-platform)
- Forsage (marketing)
Hogyan bányászhatok Tront?
A Tron nem egy bányászható kriptovaluta. Valójában egyre több olyan modern kriptovaluta jelenik meg, amelyik nem bányászható olyan hagyományos módszerekkel, mint például a Bitcoin.
Proof of Stake rendszer
A Tron kriptopénz Proof of Stake konszenzust használ a tranzakciók feldolgozásához. Ahelyett, hogy a validátorok matematikai problémák megoldására (bányászat) fordítanának energiát, stakelni tudják a TRX tokenjeiket, ezzel pedig részt vehetnek a validációs folyamatban.A stakelésért cserébe a validátorok további TRX-ben részesülnek aszerint, hogy mekkora mennyiséget stakeltek.
Ez egy sokkal hatékonyabb és takarékosabb folyamat a bányászatnál, a legfontosabb pedig az, hogy nem igényel nagy számítási kapacitást.
Mitől egyedi a Tron valuta?
A Tron a következő szempontokból egyedinek nevezhető:
-
Saját blokklánc hálózattal rendelkezik
-
USDT dominanciája van a piacon (több, mint 50%)
-
Hálózata alacsony költségű, másodpercenként akár 2.000 tranzakciót is fel tud dolgozni
-
A tartalomkészítők jutalmat kapnak a hálózatban való részvételért
-
Lehetővé teszi a stakelést
-
A felhasználók demokratikus módon szavazhatnak
-
A fejlesztők bármilyen programozási nyelvet használhatnak a platformon
Mitől biztonságos a Tron coin?
A TRON hálózata alacsony tranzakciós díjakkal működik, ezért védve van a DDoS (Distributed Denial-of-Service) támadások ellen.
A PoS protokoll és a validátorok által a hálózat folyamatosan frissül, így az esetleges hibákat is gyorsan észre lehet venni.
Ennek a rendszernek köszönhetően a Tron egy nagy mértékben decentralizált blokkláncnak mondható, amelyen nem fordulhat elő az, hogy felboruljon a decentralizáltságra vonatkozó egyensúly.
2019-es probléma
2019-ben a HackerOne-on keresztül felfedeztek egy kritikus hibát a hálózatban, ami lehetőséget adott arra, hogy a hálózatot egyetlen számítógép korlátlan ideig használhatatlanná tegye. A hibát természetesen rövid időn belül kijavították és azóta sem fordultak elő problémák a hálózattal.2018 és 2019 között a Tron volt a harmadik legnagyobb olyan kriptovaluta projekt, amelyik a legtöbb pénzt fektette be a sebezhetőségei felfedezésébe.
A TRON érme (TRX) a hálózat használatához és hírnevéhez kötődik, így az árfolyama viszonylag stabil és mentes a hirtelen zuhanásoktól.