Cardano vásárlás
A Financera-n megnézheted, hogy hol tudsz Cardano valutát vásárolni, és megmutatjuk számodra a legjobb brókereket a(z) Cardano vásárlásra. A(z) Cardano Profit Kalkulátor-t arra is használhatod, hogy kiszámold és nyomon kövesd a befektetésed teljesítményét.
A Cardano egy modern és fejlett blokklánc projekt, amely mögött a kezdetektől fogva egy tapasztalt fejlesztői csapat áll.
A Cardano évek óta beletartozik a 10 legnagyobb kriptovaluta közé, a mögötte álló alapos fejlesztői terv alapján pedig arra következtethetünk, hogy a helyét a jövőben is meg fogja tartani.
Ethereum konkurencia
A Cardanot a legtöbben az Ethereum egyik legnagyobb konkurenseként tartják számon. Az ADA kriptovaluta szintén okosszerződésekkel működik, viszont a riválisához képest sokkal skálázhatóbb, ezért hosszú távon is fenntartható. A Cardano alapítója az Ethereum egyik társalapítója, az új kriptovalutával pedig az volt a célja, hogy létrehozzon egy igazi, “harmadik generációs” blokkláncot.Hol vásárolhatsz Cardanot?
A Cardano az egyik legkereskedettebb kriptovaluta, így ezt a coint szinte bármelyik kripto brókeren keresztül meg tudod vásárolni.
Mi bemutatunk számodra három népszerű tőzsdét, melyeket kezdő befektetők is gyakran használnak az első kriptovalutájuk megvásárlására.
Ismerd meg az eToro-t, Coinbase-t, illetve a Binance-et:
eToro | Binance | Coinbase | |
---|---|---|---|
Elérhető kriptovaluták | 70+ | 600+ | 150+ |
Regisztrált felhasználók | 28+ millió | 120+ millió | 100+ millió |
Minimum befizetés | $10 | $10 | $25 |
Demo számla | van | nincs | nincs |
Előny | Több, mint 2.000 elérhető termék. Nemcsak kriptovalutákkal, hanem például részvényekkel és ETF-ekkel is kereskedhetsz. | A Binance a legnépszerűbb kripto bróker a piacon, éppen ezért a felhasználók is megbíznak a cégben. | A Coinbase az egyik legbarátságosabb és legkönnyebben kezelhető bróker platform a piacon. |
Hátrány | Magas szórás (spread) a népszerű termékeknél. A Bitcoin például magasabb díjak mellett vásárolható meg, mint pl. a Binance-en. | A legtöbb kezdő befektető azt véli, hogy a Binance nem rendelkezik eléggé felhasználóbarát felülettel, ezért nem annyira intuitív, mint például az eToro. | A Coinbase magas díjakkal rendelkezik a másik két brókerhez képest, főleg bankkártyás vásárlás esetén. |
Bemutató | eToro | Binance | Coinbase |
eToro
Mi az eToro? Az egyik legnépszerűbb online bróker, amelynek oldalán különféle részvényekkel, ETF-ekkel, kriptovalutákkal és sok más eszközzel kereskedhetsz.
Az eToro már 2007 óta létezik. A kezdetekben csak weboldalként működött, viszont ma már telefonos applikációval is rendelkezik. A cég rengeteget fejlődött az idők során, székhelye Ciprusban található.
A kezdő befektetők ingyenesen regisztrálhatnak, sőt, $100.000-os demo számlában is részesülnek, amivel elkezdhetik kitapasztalni a befektetés módszereit, illetve kockázatait.
A legegyszerűbb módszer a szolgáltatás használatára az eToro telefonos applikáció, hiszen mindig kéznél van és rendkívül egyszerű kezelőfelülettel rendelkezik.
-
Több, mint 2.000 elérhető termék
-
Ingyenes demo számla
-
Egyszerű, gyors regisztráció
-
CopyTrading lehetőség
eToro előnyei
-
Magas szórás (spread) a népszerű termékeknél
-
Két elérhető pénznem (dollár és euró)
-
Kevés elérhető kriptovaluta
-
Nincs eToro magyar ügyfélszolgálat
eToro hátrányai
Binance
A Binance a világ legnagyobb kriptovaluta kereskedelmi platformja.
Hogyha a kereskedett kriptovaluta mennyiséget vesszük figyelembe, akkor jelenleg egyik bróker sem ér a Binance nyomába.
A Binance 2017-ben alapult és hamar népszerű brókerré vált. A legtöbben azért választják ezt a platformot, mert rengeteg kriptovaluta elérhető rajta, a többi brókerhez képest pedig a Binance alacsony, kedvező díjakkal működik.
A cég eredetileg Kínában alapult, viszont rövid időn belül offshore helyszínekre költöztették a központjukat.
-
A legnépszerűbb kripto bróker a piacon
-
Rendkívül alacsony kereskedelmi díjakkal működik
-
Nagy kriptovaluta választék
-
Az oldalnak van magyar verziója
Binance előnyei
-
Kevésbé felhasználóbarát alkalmazás
-
Kizárólag kriptovaluta bróker
-
Nem lehet demo számlát nyitni
Binance hátrányai
Coinbase
A Coinbase szintén egy népszerű kriptovaluta platform, melyet leginkább kezdő befektetők használnak.
Az egyszerűsége miatt bárki el tud rajta igazodni és könnyen megvásárolhatja az első kriptovalutáját, akár bankkártyás fizetéssel is.
Az amerikai cég 2012-ben alapult és eleinte Bitcoin tranzakciókra összpontosított.
Nem sokkal később a Coinbase Wallet is létrejött, ami a Coinbase-nek a saját kripto pénztárcája. A telefonos alkalmazás segítségével bárki biztonságosan tárolhatja a kriptovalutáit, illetve tranzakciókat is lebonyolíthat az applikáción belül.
Az oldalon több, mint 150 kriptovaluta közül választhatsz, tehát a legtöbb népszerű kriptovalutát megvásárolhatod a platformon.
-
Kezdő befektetők számára alkalmas választás
-
Egyszerű app, ami gépen és telefonon is elérhető
-
Remek integráció a Coinbase Wallet pénztárcával
-
Kripto kérdőívek kitöltésével ajándék kriptovalutákat kapsz
Coinbase előnyei
-
Komplex díjstruktúra
-
Magas költségek egyes tranzakcióknál
Coinbase hátrányai
Vásárolj Cardanot 5 lépésben
Lépések
Regisztrálj az általad választott brókernél
Válaszd ki az oldal tetején a számodra szimpatikus brókert és klikkelj a “Cardano vásárlás” gombra. Ezután átirányítunk téged a platformra, ahol pillanatokon belül meg is kezdheted a regisztrációt.Erősítsd meg a felhasználódat
A felhasználód megerősítéséhez igazolnod kell a személyazonosságodat egy megfelelő dokumentum segítségével. Ezt a lépést nem lehet kihagyni, ugyanis mindegyik brókernél el kell végezni.Töltsd fel az egyenleged
Az egyenlegfeltöltés szinte mindegyik brókernél bankkártyás fizetéssel vagy utalással történik. Az eToro-n például egyéb opciók közül is választhatsz, ilyen például a PayPal vagy Skrill.Vásárold meg a valutát
Írd be a platform keresőjébe a Cardano vagy ADA kulcsszót, majd klikkelj a befektetésre. A vásárlás gombra kattintva írd be a vásárolni kívánt mennyiséget: ezt darabszámban és összegben is meg tudod adni.Tárold a kriptovalutát a megfelelő helyen
Ha később el szeretnéd adni a megvásárolt ADA-t, akkor azt ajánljuk, hogy tartsd a brókernél. Amennyiben viszont nem eladni, hanem például utalásokra szeretnéd a kriptot használni, akkor érdemes lesz kiutalni a saját pénztárcádra. A fenti brókerek erre is lehetőséget adnak: az eToro-n történő kiutalást az alábbi videóban részletesebben is bemutattuk.eToro áttekintés videó
Az alábbi rövid videóban megtanulhatod, hogyan hozz létre egy eToro fiókot és hogyan kezdj neki a befektetéseknek ezen a platformon.Ennél a szolgáltatónál a lakossági befektetői számlák 51%-án veszteség keletkezik a CFD-kereskedés során. Fontold meg, ha érted-e, hogyan működnek a CFD-k, és megengedheted-e magadnak a pénzed elvesztésének a magas kockázatát.
Cardano befektetés módjai
A kriptovaluta befektetésnek több módja is van: érdemes mindegyikkel megismerkedni, hogy tisztában legyél a lehetőségeiddel!
Tartás (Holding)
A tartás néven ismert befektetés abból áll, hogy megvásárolod a kívánt Cardano mennyiséget, és ezt akár több évig megtartod annak érdekében, hogy az árnövekedésből profitálni tudj.
- Befektetés ideje: hosszú távú
- Várható hozam: nagyon magas
- Befektetett idő: kevés
A Bitcoin hosszú ideig való tartása volt az egyik olyan jó döntés, amely sok befektetőt milliomossá tett: elég megnézni azt, hogy mennyit ért a Bitcoin 6-7 évvel ezelőtt, és mennyit ér most!
Kereskedés (Trading)
Kereskedés során aktívan figyeled a piacot, és rövid időn belül vételi és eladási műveleteket végzel annak érdekében, hogy kihasználd a kriptovaluták árfolyamának a gyors változását.
- Befektetés ideje: rövid távú
- Várható hozam: átlagos
- Befektetett idő: sok
Ahhoz, hogy kereskedés által termelj profitot, sok tapasztalatra van szükséged. Ismerned kell a piac működését és tisztában kell lenned a kockázatokkal.
Az ilyen kereskedők olyan napszakban vásárolnak, amikor az árfolyam alacsonyabb, és általában a következő napokban el is adják a kriptovalutáikat.
Stakelés (Staking)
A Proof of Stake érmék, vagy a különböző kereskedelmi platformokon (pl. Binance) stakelhető kriptovaluták segítségével passzív jövedelemre tehetsz szert a birtokolt kriptovalutáid függvényében.
Ehhez előbb rendelkezned kell Cardano coinokkal, amelyeket stakelni akarsz.
- Befektetés ideje: közép távú
- Várható hozam: magas
- Befektetett idő: kevés
A Cardano blokkláncon az érmék stakelésével jelenleg kb. 3%-os éves kamatban részesülhetsz, ami eléggé kevésnek számít: az Avalanche például 9% körüli kamatot fizet.
A stakelt érméket természetesen nem lehet eladni, vagy kereskedni. Ha befejezed a stakelést, akkor viszont újból elérhetőek lesznek.
Cardano vásárlás befektetési céllal
Az ADA piaci kapitalizáció alapján a top 10 kriptovaluta közé tartozik. Ez azt jelenti, hogy amikor Cardanot vásárolsz, akkor valójában az egyik legnagyobb, legígéretesebb kripto projektbe fektetsz be.
A Cardano természetesen nem volna ennyire népszerű, ha a projekt mögött nem állna egy remek fejlesztői csapat. A jelenlegi helyzet alapján biztosak lehetünk benne, hogy a Cardano még hosszú ideig az egyik legkereskedettebb kriptovaluta marad.
Cardano előnyei
- Akadémiai támogatással rendelkezik
- Végtelenül skálázható
- Harmadik generációs blokklánc
- Sok cég fektet pénzt a projektbe
-
A Cardano még mindig fejlesztés alatt áll
-
Csak nemrég lett felkapott
-
Magas kockázatú befektetés
-
Valószínűleg soha nem fogja megelőzni a riválisát, az Ethereumot
Cardano hátrányai
Cardano hozam kalkulátor
A Financer.com-on található Cardano hozam kalkulátorral ki tudod számolni, hogy mennyi profitod lehetne akkor, ha pár hónappal vagy akár pár évvel ezelőtt ADA-t vásároltál volna.
Tudd meg, hogy a múltban valójában mennyire volt jövedelmező a kripto befektetés!
Aktuális ADA árfolyam
A Financer.com-on minden kriptovalutának meg tudod tekinteni az árfolyamát az Ár szekciónál. Itt megnézheted az adott kriptopénz élő árfolyamát és múltbeli teljesítményét.Érdemes most Cardanot vásárolni?
A Cardano ára elég stabil azóta, amióta a 2021-es kripto láz után mindegyik kriptopénz ára lecsökkent. A kriptovalutának sikerült megtartani a toplistán levő helyét, tehát nem csökkent nagyobb mértékben az ára, mint a többi valutának.
Egy darab ADA 2023-ban szinte az egy ötödéért vásárolható meg a rekord árának, ezért nem lehet azt mondani, hogy a Cardano jelenleg túl volna árazva.
Mivel még mindig egy felkapott projektről van szó, ezért érdemes lehet nyomon követni az árának alakulását, viszont azzal is számolni kell, hogy lehet, a Cardano többet soha nem fogja elérni a csúcsértékét.
Milyen díjakat fizetek, amikor Cardanot vásárolok?
A vásárláskor felmerülő díjak teljes mértékben a brókertől függnek. Valamekkora díjat biztos fogsz fizetni, viszont korántsem mindegy, hogy mennyit:
- A bemutatott brókerek közül a Coinbase-n a legegyszerűbb a vásárlás, viszont ez a platform a legdrágább.
- A Binance rendelkezik a legkedvezőbb díjakkal, azonban az alkalmazás kezelése bonyolultabb a többinél.
- Az eToro szerintünk a legkiegyensúlyozottabb választás az ADA vásárlásra, ha kezdő befektető vagy.
Vásárlás előtt figyelmesen olvasd el a díjak mértékét. Ebben segíthetnek a cégbemutató oldalaink is, amelyeket az alábbiakban linkeltünk be:
- Ha 0.5%-os díj alatt tudsz kriptovalutát vásárolni, akkor ez elég jó jutaléknak mondható. Bármi, ami 1%-nál nagyobb, az magas díjnak számít.
- A legtöbb brókernél változnak a díjak aszerint, hogy milyen valutát vásárolsz. Ezért érdemes többet is kipróbálni: lehet, hogy a Bitcoin vásárlás egyiknél kedvezőbb, a Cardano viszont egy másik brókernél lesz az olcsóbb.
Ha a megvásárolt ADA tokeneket ki szeretnéd utalni a tárcádba, akkor az ezzel kapcsolatos díjaknak is utána kell olvasnod.
Hol tároljam a Cardanot vásárlás után?
Ha úgy döntesz, hogy a tokeneket hosszú ideig megtartod, akkor célszerű az ADA kriptovalutáidat egy olyan kripto pénztárcába átutalni, mint például a Ledger vagy MaterialBitcoin.
Ezek a pénztárcák nagyon biztonságosak, a Ledger esetében a valutáidat titkosítva tárolják a blokklánc-hálózaton, és csak a fizikai eszközön keresztül a megadott jelszóval férhetsz hozzájuk, így senki nem tudja őket eltulajdonítani.
- Ez azért fontos, mert ha a brókernél tartod a kriptovalutáidat, akkor nem vagy teljesen biztonságban.
- Sok brókert ért már hackertámadás, amelyek során nagy mennyiségű kriptovalutákat loptak el a felhasználóktól.
Az online vagy fizikai pénztárcák ilyen szempontból sokkal biztonságosabbak, viszont számolj azzal is, hogy amennyiben később el szeretnéd adni a coinokat, akkor nehezebb lesz visszautalni ezeket egy bróker fiókba.